Festiwal Dworów i Pałaców Kaszub Północnych

2 czerwca 2019 roku odbył się koncert chóru w pałacu w Zwartowie w ramach Festiwalu Dworów i Pałaców Północnych Kaszub. Tym razem chór poprowadziła Anna Rocławska-Musiałczyk. W Festiwalu brało udział 13 dworków i pałaców z terenu powiatu wejherowskiego i puckiego. Poprzez uczestnictwo w koncertach, wystawach, warsztatach, grach i zabawach sportowych, można było poznać urok mniej znanych rejonów Kaszub.

(więcej…)
There is thumbnail here

XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

Udział chóru w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie został zakończony pełnym sukcesem zdobywając GRAND PRIX i Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku za najciekawsze wykonanie utworu o tematyce marynistycznej lub kaszubskiej z repertuaru kompozytorów Pomorza Gdańskiego.

(więcej…)
There is thumbnail here

Verba Sacra – Biblia Kaszubska

Już po raz szesnasty w ramach projektu Verba Sacra w wejherowskiej kolegiacie można było usłyszeć fragmenty tekstów biblijnych w języku kaszubskim. Kaszubski przekład Pisma Świętego czytała aktorka – Danuta Stenka, a oprawę muzyczną zapewnili znani trójmiejscy muzycy.

(więcej…)
There is thumbnail here

Koncert „Osiem Pieśni z Księgi Koheleta”

Koncert pt. „Osiem Pieśni z Księgi Koheleta”, odbył się 17 grudnia 2018 r. w Kolegiacie pw. Św. Trójcy w Wejherowie. Cykl skomponowany przez Annę Rocławską – Musiałczyk na głosy solowe, recytatora, grupę perkusyjną, instrumenty ludowe (harafa, duduk, bazuna), chór i orkiestrę, został przetłumaczony na język kaszubski przez ojca prof. dr hab. Adama Sikorę OFM. Całość poprowadził Tomasz Chyła. 

(więcej…)
There is thumbnail here