Dołącz do Chóru!

Zapraszamy w poniedziałki i środy o godzinie 19:30. 
Zobacz jak wygląda przesłuchanie w naszym chórze:  

(więcej…)
There is thumbnail here

Festiwal Dworów i Pałaców Kaszub Północnych

2 czerwca 2019 roku odbył się koncert chóru w pałacu w Zwartowie w ramach Festiwalu Dworów i Pałaców Północnych Kaszub. Tym razem chór poprowadziła Anna Rocławska-Musiałczyk. W Festiwalu brało udział 13 dworków i pałaców z terenu powiatu wejherowskiego i puckiego. Poprzez uczestnictwo w koncertach, wystawach, warsztatach, grach i zabawach sportowych, można było poznać urok mniej znanych rejonów Kaszub.

(więcej…)
There is thumbnail here

XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

Udział chóru w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie został zakończony pełnym sukcesem zdobywając GRAND PRIX i Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku za najciekawsze wykonanie utworu o tematyce marynistycznej lub kaszubskiej z repertuaru kompozytorów Pomorza Gdańskiego.

(więcej…)
There is thumbnail here

Verba Sacra – Biblia Kaszubska

Już po raz szesnasty w ramach projektu Verba Sacra w wejherowskiej kolegiacie można było usłyszeć fragmenty tekstów biblijnych w języku kaszubskim. Kaszubski przekład Pisma Świętego czytała aktorka – Danuta Stenka, a oprawę muzyczną zapewnili znani trójmiejscy muzycy.

(więcej…)
There is thumbnail here

Koncert „Osiem Pieśni z Księgi Koheleta”

Koncert pt. „Osiem Pieśni z Księgi Koheleta”, odbył się 17 grudnia 2018 r. w Kolegiacie pw. Św. Trójcy w Wejherowie. Cykl skomponowany przez Annę Rocławską – Musiałczyk na głosy solowe, recytatora, grupę perkusyjną, instrumenty ludowe (harafa, duduk, bazuna), chór i orkiestrę, został przetłumaczony na język kaszubski przez ojca prof. dr hab. Adama Sikorę OFM. Całość poprowadził Tomasz Chyła. 

(więcej…)
There is thumbnail here

Letni Koncert Chóralny

W ramach Letniego Koncertu Chóralnego swój repertuar zaprezentowały trzy zespoły: Chór Żeński -„Gaudeamus”, Chór Cantores Veiherovienses i Zespół Wokalny Art’n’Voices. Wydarzenie miało miejsce 29 czerwca 2018 roku w  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie.

(więcej…)
There is thumbnail here

Koncert Symfoniczny w Akademii Muzycznej w Gdańsku

Koncert Symfoniczny Najlepszych Dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku 2017/2018 Anna Rocławska-Musiałczyk „Osiem pieśni z Księgi Koheleta na głosy solowe, recytatora, grupę perkusyjną, chór i orkiestrę, cz. I – Ni ma tej nick nowégò pod słuńcã” – dyr. Zygmunt Rychert Akademia Muzyczna w Gdańsku

(więcej…)
There is thumbnail here

Tournee po południowej Polsce

Zespół wystąpił na koncertach w świątyniach najpiękniejszych miast polskich – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, w Bazylice Katedralnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu, w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Apostoła w Zamościu oraz w Kościele Farnym pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym. 

(więcej…)
There is thumbnail here

XVI Międzynarodowy Festiwal Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej

(więcej…)

There is thumbnail here

Koncert Jubileuszowy XXX lat Cantores Veiherovienses

(więcej…)

There is thumbnail here