Aktualności - Koncert pieśni pasyjnych.

11 marca 2010, godz. 12:00

W minioną niedzielę, którą w tradycji Kościoła nazywa się Niedzielą Palmową, chór odwiedził niewielką parafię w Małym Kacku (dzielnica Gdyni). Odpowiedział tym samym na zaproszenie ks. Zenona Pipki.
Ks. Zenek przez długie lata był wikarym w kościele św. Leona Wielkiego w Wejherowie, gdzie dał się poznać jako wspaniały duszpasterz, a przy okazji wierny "kibic" i przyjaciel naszego zespołu. Od kilku miesięcy, decyzją ks. abpa Głódzia, opiekuje się parafią i kościołem pw. Chrystusa Króla w Małym Kacku.

Wszystkim parafianom i samemu proboszczowi bardzo dziękujemy za zaproszenie, za bardzo życzliwe przyjęcie i wreszcie za wysłuchanie naszego koncertu, na który złożyły się głównie pieśni pasyjne.
Koncert odbył się w przededniu piątej rocznicy śmierci Ojca Świętego, Jana Pawła II. Tym piękniej zabrzmiał ostatni utwór, którego treść tworzą niezwykle wzruszające słowa, jakimi powitał On rodaków na lotnisku Okęcie 8 czerwca 1987 roku, rozpoczynając swoją trzecią wizytę apostolską w Ojczyźnie: "O ziemio polska! Ziemio trudna i doświadczona! Ziemio piękna! Ziemio moja! Bądź pozdrowiona."

Księżę Zenku, wierzymy, że będziemy mieli jeszcze okazję odwiedzić Twoją gościnną parafię i zaśpiewać w Waszym kościele. Zwłaszcza, że zachęca do tego wspaniała akustyka Waszej świątyni i... życzliwość wspólnoty Żywego Różańca, której dziękujemy za pyszny poczęstunek!

Póki co, życzymy Wam błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy! Niech Zmartwychwstały Pan napełnia Was swoim pokojem!