Aktualności - Nagrody i wyróżnienia

23 listopada 2010, godz. 21:40

Koncert Jubileuszowy, jaki odbył się 7 listopada w wejherowskiej Kolegiacie, stał się okazją do przyznania odznaczeń i wyróżnień. Zarówno dla całego zespołu jak i poszczególnych osób.

Panie: Danuta Bałamucka i Krystyna Klincewicz w imieniu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr wręczyły prof. Markowi Rocławskiemu odznakę V stopnia - "Złotą z Wieńcem Laurowym". Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez ten Związek.

Odznaki niższego stopnia otrzymali także niektórzy z naszych chórzystów. I tak, odznakę III stopnia "Złotą" otrzymała Iwona Flisikowska, która wspiera zespół nieprzerwanie od 20 lat! Gratulujemy wytrwałości!

Odznaki II stopnia - Srebrne: Odznaki I stopnia - Brązowe:
Katarzyna Cwajna
Katarzyna Łata
Beata Klawikowska
Natalia Szabowicz
Joanna Warkusz
Anna Chudzyńska
Marcin Milewczyk
Anna Maciejewska
Michał Warkusz
Janusz Wenta

Sami chórzyści uhonorowali Bartosza Aleksandrowskiego, nadając mu tytuł "Honorowego Prezesa". W ten sposób docenili ogrom pracy, jaką Bartosz Aleksandrowski, będąc prezesem chóru, podejmował w latach 2003-2007. Warto nadmienić, że w tamtym okresie chór odbył kolejne podróże artystyczne do: Czech, Austrii, Francji, Włoch, Szwecji i na Ukrainę. Bartosz był pomysłodawcą koncertu na zakończenie Roku Mozartowskiego, a w roku 2007 zainspirował nas do udziału w Międzynarodowym Konkursie Chórów „Gaude Cantem” w Bielsku-Białej, na którym chór zdobył I miejsce i nagrodę specjalną Wojciecha Kilara za najlepsze wykonanie utworu kompozytora współczesnego. Dzięki jego pracy chór otrzymywał wsparcie finansowe od lokalnych samorządów i Ministerstwa Kultury.

Z kolei Zarząd Chóru podziękował w sposób szczególny Ewie Rocławskiej, która towarzyszy chórowi od jego początków, oraz: Anicie Rutz, Izabeli Pohl, Iwonie Flisikowskiej oraz Justynowi Baranowskiemu. Są to osoby, które swoimi głosami wzbogacają chór od kilkunastu lat!

Również lokalne władze samorządowe wyróżniły nasz zespół. Prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt, wręczył "Medale Rózy". Otrzymali je: prof. Marek Rocławski oraz Chór Cantores Veiherovienses. Starosta Wejherowski, Józef Reszke odznaczył chór "Bursztynowym Gryfem".

Dziękujemy pracowni b-free za udostępnienie zdjęć!

 

Odznaka "Złota z Wieńcem Laurowym" dla Marka Rocławskiego

"Złota" Iwona Flisikowska

"Srebrna" Odznaka dla Natalii Szabowicz

"Medal Róży" dla prof. Marka Rocławskiego