Aktualności

Aktualności
17 grudnia 2013, godz. 19:07

GWE24 - Wielki sukces wejherowskiego chóru (13.12.2013)

http://gwe24.pl/Wielki-sukces-wejherowskiego-choru,14567.html

Chór Cantores Veiherovienses jako jedyny polski zespół został zakwalifikowany do udziału w VIII edycji prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej. Festiwal odbył się kilka dni temu w Bratysławie. Cenieni nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą, śpiewacy z wejherowskiego chóru nie dali szans rywalom i otrzymali najlepsze oceny sędziów. Cantores Veiherovienses zdobył nie tylko najwyższą ilość punktów i Złote Pasmo - tytuł najlepszego dyrygenta jury przyznało prof. Markowi Rocławskiemu, który od lat prowadzi wejherowski chór.
 
10 grudnia 2013, godz. 10:10

Złoci Cantoresi!

W dniach 5-8 grudnia 2013 roku chór Cantores Veiherovienses wziął udział w VIII Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Bratysławie. Zespół zdobył tam Złoty Dyplom, osiągając najwyższą punktację spośród wszystkich chórów biorących udział w konkursie.
Nasz szef artystyczny, prof. Marek Rocławski, otrzymał też nagrodę dla najlepszego dyrygenta festiwalu! Tak więc sukces jest podwójny!

 
10 listopada 2013, godz. 21:14

Sponsorzy naszego wyjazdu

W dniach 6-8 grudnia 2013 chór Cantores Veiherovienses weżnie udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Bratysławie. Wyjazd ten dojdzie do skutku dzięki hojności Urzędu Miasta Wejherowa, Powiatu Wejherowskiego, Gminy Wejherowo, oraz naszym wspaniałym sponsorom:

El-Mark, Porta Drzwi, Rotor, Orlex, Drewa-Hydroinstal, Wejherplast, Eura-tech, Almares, P&P