Aktualności

Aktualności
10 października 2010, godz. 22:37

Pożegnaliśmy prof. Gerarda Labudę.

W minioną sobotę, 9 października, pożegnaliśmy prof. Gerarda Labudę, wybitnego uczonego w dziedzinie historii średniowiecza, wychowawcy wielu pokoleń polskiej młodzieży i wieloletniego Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pogrzeb odbył się w kościele św. Wawrzyńca w Luzinie. Oprócz najbliższej rodziny, w ostatniej drodze Profesorowi towarzyszyli także przedstawiciele władz państwowych, z panem premierem Donaldem Tuskiem, pasterze Kościoła w osobach abpa Sławoja Leszka Głódzia i abpa Henryka Muszyńskiego, profesorowie z jego macierzystej uczelni oraz znajomi i przyjaciele Profesora.

 
21 lipca 2010, godz. 19:26

Haendel na wesoło.

Nie mogłem się oprzeć, by nie wystawić tu filmiku, który zalinkował na naszym forum Krzysiu. Ścieżkę dźwiękową możemy potraktować jako materiał do nauki programu jubileuszowego:-) Swoją drogą, chyba łatwiej nauczyć się śpiewać ten utwór niż go "pokazywać"!

 
8 lipca 2010, godz. 16:35

100 lat Młodej Parze!

Nasza chórzystka, Magda Schulz stanęła na ślubnym kobiercu! Razem z Pawłem ślubowali sobie wzajemną, dozgonną miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Uroczystość ta odbyła się w sobotę, 3 lipca, w kościele Chrystusa Króla w Wejherowie, a my, chórzyści, byliśmy jej świadkami!
Mamy nadzieję, że teraz Madzia na powrót zasili nasze szeregi. Może już razem z mężem?! :-)

Młodej Parze życzymy gromadki dzieci i miłości tak żarliwej, jak w dniu ślubu!